Ray Dolap İç Dizayn

İnsanlar iş hayatından ve trafik gibi çeşitli yan etkilerden ötürü evlerini sadece duş alıp, rahatlıkla uyuyabilecekleri ve akşamları aileleri ile sadece yemek sofrasında zaman geçirebilecekleri bir yer olarak görüyor. Geçmişe baktığımızda insanların konaklarda, çok daha büyük evlerde yaşadığını gözlemliyoruz. Günümüzde insanlar artık evlerde zaman geçiremedikleri genellikle 1+1 dairelere ilgi gösteriyor. Bu durumda daha az eşya daha az mobilya anlamına getiriliyor. Tabi bu daha az mobilya derken bir parçanın birden fazla işi yapmasıyla sağlanabiliyor. Ancak ne pahasına olursa olsun evler ne kadar küçük olsa dahi özellikle bayanlar evlerindeki şık görünümden vazgeçemiyor. Küçük yatak odaları minimalist yapıda hazırlanan ve sevimli yerler haline gelmeye başladı. Her insanın artık yatak odalarını oldukça küçük yerler olarak belirlediğini görebiliyoruz. Yatak ve elbise dolabından başka bir eşyanın olmadığını görebilirsiniz. Öyle ki aynalar dahi son yıllarda dolapların üzerinde olmaktadır.

Örneğin; küçük yatak odalarını en sevimli ve kullanışlı hale getirmek için neler yapabilirsiniz? Öncelikle kesinlikle ray dolap modellerinden birini buraya yerleştirmeli ve ray dolap iç dizaynına kendiniz karar vermelisiniz.Giysilerinizin, ayakkabılarınız ve çeşitli diğer eşyalarınızın mevsimsel özelliklere ve zamanlara göre buralarda depolanacağını aklınızdan çıkarmayın. Yatağınızın altını kesinlikle yorgan, battaniye ve çarşaf gibi eşyaları depolayarak yararlı bir kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Görmüş olduğunuz gibi sadece 2 parça mobilya ile 4 farklı işi yapabilmek mümkün.
Ray dolap iç dizaynı içerisindeki rafların fazlalığıyla da oldukça önemlidir. Bu rafları iç çamaşırlarınızı depolamak için kullanmak oldukça mantıklı olacaktır.

Eğer yatak odanızın genişliği ve büyüklüğü yeterli olmuyorsa oralarda fazla yer kaplamayacak, yer kaplasa dahi buna değecek olan raylı dolap modellerini kullanmanız doğru bir karar olacaktır. Raylı dolabınızın hemen üzerinde özellikle enlemesine bir ayna kullanırsanız odanıza derinlik ve ferahlık kazandırabilirsiniz. Dolapların ebatlarını belirlerken odanızda kullandığınız yatağın ebatlarını ve odanın uzunluk ölçülerini göz önünde bulundurmayı sakın ama sakın gözden kaçırmayın.

Comments are closed.