Philips Televizyonlar Nasıl Kullanılmalıdır?

  • Home
  • Genel
  • Philips Televizyonlar Nasıl Kullanılmalıdır?

Bugün size geçen başımdan geçen bir olayda edindiğim tecrübeyi anlatacağım. Geçenlerde yaklaşık 3-4 sene önce aldığım Lcd ekran Philips televizyonum bozuldu. Bir anda ekranın kararması ve sonra kapanmasından sonra televizyonu bir daha çalıştıramadık. Arkadaşlar biliyorsunuz bu dönemde evde internetsiz televizyonsuz oturmak neredeyse imkansız hale geldi. Çocuklardı misafirlerdi televizyonun bozulması cidden sıkıntıydı ki zamanında iyi para vererek aldığım bir Lcd Tv nasıl bu kadar hızlı bozulurdu diye düşünüyordum. Sonra birkaç servis aradım televizyon tamirinden anlayan ama özellikle bu işte profesyonel servis bulmak zormuş onu anladım sonra kendi çapımda araştırmalar yaptım bazı arızaların nasıl giderilebileceğini size anlatmak istiyorum.

1- Televizyonun Kapanıp Daha Sonra Çalışmaması
Arkadaşlar eğer bir lcd ekranınız varsa ve televizyon kendiliğinden kapanıp sonra açılmadıysa sesiyle görüntüyü bir kontrol edin. Eğer ışık yanmıyor, ses de yoksa öncelikle televizyonu başka bir prizde deneyin. Başka bir prizde de aynı sorun devam ediyorsa lcd ekranların arkasında bir aç kapa tuşu olabilir bir ona bakın o atmış olabilir. Türk mantığıyla yaptığımız aç kapa da işe yaramıyorsa arkadaşlar servis çağırmanız gerekiyor.

2- Çalışıyor ama Yayın Alamıyorum
Lcd ekranınız çalışmasına rağmen ekranda yayın yoktur yazısı çıkıyorsa bunun bir çok nedeni olabilir. Genellikle böyle bir durumda teknik servis aramanıza gerek yoktur. Öncelikle anten hattından izliyorsanız yayını antenin giriş ve çıkış noktalarını hemen bir kontrol edin. Eğer halen yayın gelmiyorsa televizyonun menü kısmından kanal aramaya girerek yeni bir arama yapın. Bunlara rağmen yayınınız eskiye dönmediyse bir komşularınıza onlarda yayının gidip gitmediğini sorun çünkü toplu yaşam alanlarında genellikle aynı merkezden sorunlar çıkabiliyor

3- Belli Süre Sonra Kapanıyorsa
Eğer lcd televizyonunuz belli süre çalıştıktan sonra kendini kapatıyorsa ilk önce uyku saati kurulumu ona bakın. Eğer bu değilse sorun televizyonun devrelerinin aşırı ısınmasıdır derhal bir servis çağrılması gerekir.

4- Arızalarınız Bunlar Değilse
Arkadaşlar eğer arızalarınız bunlar değilse ya da bunlar olmasına rağmen düzeltemediyseniz uzun uğraşlar sonucunda bulduğum Philips Servis Narlıdere’yıitavsiye ederim. Televizyon alanında cidden uzman kişiler bulmak zor oldu. Bir arkadaşın sayesinde Philips Servis Narlıdere’ye ulaştım. Gelip hemen kontrol yaptılar daha önce gelen servislerden farklı olarak sorunu tespit edip derhal çözdüler. Kaliteli ve profesyonel bir ekipleri vardı.