İki Renkli Mutfak Dolapları

Mutfaklar evin nefes almasına yardımcı olan en özel alanlardan bir tanesidir. Bu alanlarda uygulanacak doğru bir dekorasyonla mutfaklar sadece yemek pişirilen ve yemek yenen bir alan olmaktan çıkarılarak günün belli bölümlerinin geçirilebildiği hoş mekanlar olabilirler. Mutfak dolapları seçilirken mutfağın genel dekorasyonu içerisinde uygun tasarımların tercih edilmesi ve doğru bir kombin yapılması önem kazanacaktır. Mutfak dekorasyonları incelendiğinde genel itibariyle tek renk yerine iki renkli mutfak dolaplarına daha fazla rastlanmaktadır. Bu dolaplar hem renk alternatifini çoğaltmaları bakımından hem de şıklık açısından oldukça kullanışlı ürünlerdir.

İki renkli mutfak dolapları, beyaz veya siyah rengin üzerine seçilen daha farklı bir renkle oluşturulabileceği gibi açık bir renk ve onun daha koyu bir tonuyla da tasarlanabilmektedir. Kontrast renklerin tercih edildiği mutfak dolapları farklılık isteyenlerin tercihlerinde ön sıralara çıkarken, bu tip mutfaklar genel itibariyle modern tasarımlarda kullanılmaktadır.

İki renkli mutfak dolapları, tercih edilirken mutfağın büyüklüğü oldukça önemli bir etmendir. Desen ve renk fazlalığı bir mekanı olduğundan daha küçük gösterebilir. Bu nedenle iki renkli mutfak dolapları küçük mutfaklar için pek de uygun seçeneklerde değillerdir. Düz iki rengin kullanıldığı mutfak dolaplarından başka geometrik desenlerle tasarlanmış iki renkli mutfaklarda bulunmaktadır. Renk bakımından fark yaratabilmek için cam kullanımı da mutfak dolaplarında tercih edilen bir uygulamadır. İki renkli dolap seçimi yaparken dekorasyonunun büyük parçaları olan fayans ve perde gibi detaylara uyumlu seçim yapılması gerekmektedir.