Bosch Buzdolaplarını Nasıl Kullanmalıyız?

  • Home
  • Genel
  • Bosch Buzdolaplarını Nasıl Kullanmalıyız?

Geçtiğimiz günlerde Bosch buzdolabım ile ilgili bir sorun yaşadım. Buzdolabım, bir elektrik kesintisinden sonra çalışmayı durdurdu. Hiçbir şekilde buzdolabımı çalıştıramıyordum. Hal böyle olunca dolabın içerisinde ne var ne yok hepsi yavaş yavaş bozulmaya başladı. Bu nedenle günlük olarak yapabileceğim yemek malzemelerini kullanmayı tercih ediyordum ve buzdolabı gerektiren birçok üründen kaçıyordum. Tabi bu sırada da buzdolabımın kendine gelmesini bekliyordum. Neden böyle bir hataya düştüğümü bende bilmiyorum ama hatamı geçte olsa anladım. Bu konuda profesyonel bir yardım almam gerektiğini düşündüm ve Bornova civarındaki servisleri araştırmaya başladım. Karşıma çıkan Bornova Bosch servisi ile hemen iletişime geçtim ve evime gelmeleri dakikalar sürdü.

Buzdolabı Arızalarında Hemen Servisle İletişime Geçilmeli
Evime gelen Bosch Bornova servisi, buzdolabımın elektrik kesintisi nedeniyle zarar gördüğünü dile getirdi. Aniden gidip gelen elektrik kesinleri zaman zaman düzensiz elektrik akımından ötürü buzdolabının bazı donanımlarına ya da devrelerine zarar verebiliyormuş. Bu nedenle bu gibi durumlarda hemen servisle iletişime geçmem gerekliymiş Kendimce yaptığım müdahaleler, buzdolabının daha çok bozulmasına ve daha fazla sorunla karşılaşmasına neden olabiliyormuş. Bu gibi bir durumla karşılaşmamak adına ise yapmam gereken en önemli şey, servisten yardım almamış. Bosch Bornova servisi, buzdolabımın tamir işlemlerini kısa süre içerisinde gerçekleştirerek, eskisinden daha iyi çalışmasına neden oldu.

Buzdolabının Devreleri veya Motor Kısmı Kurcalanmamalı
Bosch Servis Bornova, buzdolaplarında devrelerin olduğu bölgelerin ve motor kısmının büyük önem taşıdığını dile getirdi. Öncelikle buzdolabını tamamen duvara dayamış olmamın çok büyük hata olduğunu ve biraz daha önde durması gerektiği belirttiler. Buzdolabının biraz daha önde durması ve duvara dayalı olmaması, haliyle daha çok hava almasına ve daha etkin çalışmasına neden oluyormuş. Öte yandan bu gibi arızalarda devrelerin olduğu kısımlar ve motorun bulunduğu bölgenin en çok uzak durulması gereken bölgelerden biri olduğunu da sözlerine ekleyen Bornova Bosch servisi, kısa onlarla kısa süre içerisinde iletişime geçmem halinde sorunun daha çabuk ve daha kolay bir şekilde giderileceğini belirtti. Bosch Servis Bornova ile iletişime geçmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Evde Voltaj Dengeleyici Cihaz Bulunmalı
Evde buzdolabının dışında, çamaşır makineleri, bulaşık makineleri, kombiler ve daha birçok elektronik cihazın olduğu bilinmekte. Bu nedenle bu cihazların, düzensiz elektrik akımından ötürü zarar gördüğü ve bu duruma bir çare bulunması gerektiği de apaçık ortada. Bosch Servis Bornova ile iletişime geçtiğim zaman evime gelen ekipler, bu konular üzerinde fazlasıyla durdu. Voltaj dengeleyici cihazların, beyaz eşyaların ya da elektronik eşyaların ömrünü uzatacağını, elektrik kesintileri gibi durumlarda ise dengesiz kelen akımların ortadan kalktığını yetkililer altını çizerek belirti. Bende yetkilerin önerilerine uyarak, evime voltaj dengeleyici bir cihaz aldım ve bir daha benzeri bir sorun yaşamadım. Bosch Bornova servisi, vermiş olduğu profesyonel hizmet sayesinde hem diğer beyaz eşyalarımı koruma altına aldı hem de buzdolabımın sorununu kısa süre içerisinde çözdü.