Banyo Dizayn

Banyo dizaynı denildiğinde insanların aklına direkt olarak banyo dolapları, duş kabinleri, vitrifiyeler ve batarya, küvet modelleri vb. banyo eşyaları ve mobilyaları gelmektedir. Eğer banyonuzda kusursuzu arıyorsanız sofistike ve birbirinden değerli ürünleri tercih edebilir bu görünümü sağlayabilmeniz için ise en önemli parçalar banyo dolaplardır. Banyo dolaplarının şık olması demek bir nevi doğru bir banyo dekorasyonu yaptığınız anlamına gelir. Bununla birlikte eğer banyolarınızda lüks bir dizayn oluşturmak istiyorsanız ilk tercihlerinizden biri de küvet modelleriniz olacaktır. Günümüzde banyo dizayn edilirken duş kabinleri daha çok tercih edilmektedir bunun nedeni daha pratik ve son yıllarda çok daha fazla tercih ediliyor olmasıdır. Banyo mobilyalarında ise ahşap ürünleri tercih etmeniz banyonuzu klasik bir havaya sokabileceğiniz anlamına gelir.
Banyo dekorasyonu günümüzde klasik görünümden oldukça uzaklaşmış, modern görünümle iç içe olan mekanlardan birisi olmayı başarmıştır. İnsanlara olumlu etkiler veren bu modern banyolar lüks görünümü de sizler için banyonuza taşıyor. Eğer lükslüğü abartmak istiyorsanız küvet modellerinin son yıllarda cam küvet tasarımları oldukça dikkat çekici parçalar olmayı başarmıştır. Bu küvet modellerinin altına yerleştirilen dekoratif taşlar sayesinde harika bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Banyo dolaplarının daha etkili kılmak gizli aydınlatma ürünleri kullanılabilir ve daha zarif bir havayı banyonuzda sağlayabilirsiniz. Aydınlatma ürünlerinin onlarca alternatifini olduğunu göz önünde bulundurun ve diğer mobilyalarınızın rengi ve stiliyle uyum göstermesine dikkat edin. Kokulu ve renkli sabunlar ise banyo dizaynı için olmazsa olmaz denilen ürünlerden birisidir. Banyonuzda sabun ve çeşitli kokuların bulunması dizaynı tamamlayan aksesuarlar olarak kabul edilebilir. Kokulu mumlar ise banyonuzu romantik bir havaya sokabilirsiniz. Banyolarda görsel anlamda son senelerde tablo, resim vb. aksesuarlar kullanılıyor. Sanatsal manada oldukça başarılı desenler bulunuyor.
Eğer banyo dizaynı yaparken hangi renkleri kullanacağınızı bilmiyorsanız, beyaz; sadeliği ve basitliği en iyi ifade eden renk olacaktır. Beyaz banyo mobilyaları ve eşyalarını, çeşitli renklerdeki aksesuarlar ile süsleyerek banyonuzu daha çekici hale sokabilirsiniz.